محسن یوسفیان زاده هستم، مربی آموزش های کاربردی بر روی شبکه برق

قبل از هر صحبتی گوشه ای از سخنرانی بنده را دانشگاه تهران ملاحظه بفرمایید.

محسن یوسفیان زاده چرا این شغل را انتخاب کرد؟

آمار میانگین خاموشی در کشور به ازای هر مشترک در طی یک سال 880 دقیقه می باشد؛ که با استفاده از روش خط گرم این عدد در استانی مثل یزد به 80 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

قصد دارم در این مسیر یادگیرنده و آموزش دهنده ای قدرتمند باشم تا برای رفاه حال مردم عزیز کشورم، مفید و ارزشمند باشم.

در همین راستا تا کنون دو دوره آموزشی برگزار کردم و با آموزش دیدن از اساتید بزرگ این رشته؛ مانند مهندسان عزیز و بزرگوار استاد عظیمیان، وفادار و رجایی زاده در حال یادگیری این رشته مهم هستم.

با توضیحات بالا حتما متوجه شده اید که عشق به خدمت به مردم عزیز کشورم من را بر آن داشت تا این گونه این مسیر سخت و پر تلاطم را انتخاب کنم.

گوشه ای از افتخارت محسن یوسفیان زاده

محسن یوسفیان زاده

حضور پر شور کارگران خط گرم در کارگاه های محسن یوسفیان زاده

محسن یوسفیان زاده
محسن یوسفیان زاده
محسن یوسفیان زاده
محسن یوسفیان زاده

دیگر رزومه محسن یوسفیان زاده

محسن یوسفیان زاده کارشناس الکتروتکنیک ،مدت23 سال سابقه کار دارم .
در زمینه تعمیرات ترانسفورماتورهای 20kv مونتاژ تابلو برق و تعمیرات انواع کنتاکتورها ، تجارب ارزشمندی را در کنار کار کردن به دست آوردم.
در زمینه تست وعیب یابی کابل های زمینی هم با توجه به اینکه حدود8 سال، در کنار کارهای دیگر در این کارنیز فعالیت داشتم تجارب ارزشمندی را کسب کردم و همچنین به مدت 5 سال در دیسپاچینگ در مورد راهبری شبکه های 20kv فعالیت داشتم
از سال 92 در زمینه خط گرم فعالیت دارم اکنون هم بعنوان رییس اداره خط گرم استان یزد مشغول بکارم.
یکی از خصوصیات ذاتی و اخلاقیم این است که سعی کردم درهر زمینه ای که فعالیت داشتم، چه زمانی که در لباس مقدس کارگری مشغول به کار بوده ام، چه اکنون که در سمت بالاتری هستم انسان مفید وارزشمند و پرتلاشی برای خودم و جامعه باشم ، و به قولی سعی کردم ، بود و نبودم در یک سازمان فرق کند وجز20% ها باشم.
چند سالی که در زمینه خط گرم فعالیت دارم و به خوبی فهمیده ام ودرک کرده ام که هر چه فعالیت من و کارگران ارزشمند خط گرم بیشتر باشد بهترین راهکار برای کاهش خاموشیهای با برنامه و بی برنامه خواهد بود.
برای اینکه بتوانم قدمهایی در جهت آموزش بردارم ضمن کسب تجربه در کنار گروههای امانی شرکت که داشتم، افتخارشاگردی  این را داشتم که دو دوره در خدمت استاد عظیمیان سطح یک و دو و یک دوره خدمت مهندس رجایی زاده باشم و البته برای اینکه بتوانم از تجارب برق مشهد که پیشرو در خط گرم هستند استفاده کنیم ، از استاد وفادارهم دو دوره برای آموزش در استان یزد استفاده کردیم و بنده هم افتخار شاگردی ایشان را که استادی با تجربه و فنی و قانونمندی هستند را داشتم.
 اعتراف می کنم یکی از پراسترس ترین کارها بعد از24 سال سابقه کاریم ، آموزش خط گرم است . یک لحظه غفلت و اشتباه فرصتی برای جبران اشتباه نمی گذارد.
اما فایده آن این است که دایم باید دنبال یادگیری باشی تا بتوانی یاد بدهی
اولین دوره آموزشی خط گرم که  در استان یزد برگزار شد دی ماه97   
دومین دوره آموزشی خط گرم که در استان یزد برگزار شد فروردین98
اولین دوره آموزش مقره شویی که در استان اهواز برگزار شد  خرداد 96
اولین دوره آموزش مقره شویی که در استان یزد برگزار شد مرداد98
البته فرق دوره آموزشی  خط گرم که برگزار کردم با  دوره های آموزشی که دیده بودم این بود که دوره ها را به جای یکماهه حدود سه ماه برگزار کنم و ضمننا به جای آموزش نفرات در پارک آموزشی دوره های خط گرم  را در محیط واقعی کارعلیرغم مشکلاتی که وجود دارد برگزار کردم . این روش تاثیر فوق العاده ایی برای یادگیری  داشت.
عضو کمیته متناظرINEC-TC-78  با نام “کار با برق” Live working)) کمیته ملی برق و اکترونیک ایران
اجرا شده توسط: همیار وردپرس