ایمنی در خط گرم
ایمنی در خط گرم

ایمنی در خط گرم

 

ایمنی در خط گرم

ایمنی در خط گرم

 

برای انجام کار به روش خط گرم باید تمهیدات مخصوص خودش را در نظر گرفت و داشتن برنامه  منظم یکی از اصول کار در خط گرم می باشد،بی برنامگی یا سهل انگاری یا دست کم گرفتن کار در این حوزه خطرات جبران ناپذیری می تواند داشته باشد.

در نتیجه رعایت ایمنی ها هر چند ساده میتواند در کاهش حوادث نقش داشته باشد،بنابراین قبل و حین و پایان کار خط گرم باید بطور کامل اصول ایمنی در خط گرم رعایت شود تا بدون حادثه و خاموشی فعالیتها انجام گیرد.

در این مقاله به 10 مورد دیگر از اقداماتی که قبل از شروع کار باید در نظر گرفته شود،بیان شده است.

اقدامهای ایمنی در خظ گرم

اقدام نهم

نهمین اقدام ایمنی در خط گرم که باید در نظر گرفته شوداین است که لوازم عایق پیوسته باید تحت کنترل بوده و بصورت دوره ای و در زمان های معین تست شود.

اقدام دهم

ده همین اقدام ایمنی در خط گرم که باید در نظر گرفته شود این است که بزارکار و لوازم ایمنی پیوسته تمیز و دور از آلودگی باشد و هریک داخل پوشش مخصوص قرار گیرد

اقدام یازدهم

یازدهمین اقدام ایمنی در خط گرم ، باید وسایل فلزی مثل انگشتر،گردنبند،ساعت  را  از خود دور نمایند

اقدام دوازدهم

دوازدهمین اقدام ایمنی در خط گرم  باید موبایل نفرات تا اتمام کار تحویل سرپرست گردد یا در جای مخصوصی قرار گیرد.یکی از مشکلات جدیدی که دامنگیر بیشتر گروههای کاری در خط گرم گردیده است همراه داشتن موبایل در حین انجام کار و کم کردن تمرکز گروه برای انجام فعالیتهای کار خط گرم است. هنگامی که سیمبان بر روی شبکه برقدار مشول به کار می شود یکی از اصلی ترین وظایف سرپرست و بقیه نفرات گروه مشاهده روش انجام کار سیمبان و مراقبت از وی در مورد خطراتی که او را تهدید می کند و همچنین تذکر به وی توسط سرپرست در زمانی که روش یا کار اشتباهی را انجام می دهد

اقدام سیزدهم

سیزدهمین اقدام ایمنی در خط گرم ،بازدید و بررسی پایه وتجهیزات شبکه برق در طرفین محل انجام کارتوسط سیمبانان تا در صورتیکه مشکل خاصی وجود ندارد کار شروع شود ، در بعضی از موارد مشاهده شده است که باندیک مقره ای باز شده یا پایه قبل و بعد از محل کارمعیوب است یا موارد مشابه دیگر که در این موارد امکان انجام عملیات وجود ندارد و باید ابتدا عیبهای که ممکن است در حین انجام کار خطر ساز باشند برطرف نمود و سپس اقدام به کار کرد.

اقدام چهاردهم

چهاردهمین اقدام ایمنی در خط گرم به همراه داشتن بی سیم مخصوص(walking & Talking) توسط سرپرست و افراد گروه ، مخصوصا در مکانهایی که پرترافیک و باسروصدا هست.البته توصیه می شود در مکانهایی که پرترافیک وبا سرو صدای زیاد هست در حد امکان برای روزهای خلوت برنامه ریزی کاری شود تا گروه با آرامش بهتر مشغول بکار شوند.

اقدام پانزدهم

افراد گروه باید توانمندی در نجات شخص برق گرفته را داشته باشند و همچنین با اصول کمکهای اولیه آشنا باشند

اقدام شانزدهم

همراه داشتن امکانات ایمنی فردی بطور کامل برای افراد گروه(کلاه ، دستکش ،عینک ،آستین عایق، کمربند هارنس،لباس نخی،ماسک حفاظتی

اقدام هفدهم

بازدید وسایل ایمنی فردی از لحاظ بصری بطور کامل مثل دستکش ها که قبل از استفاده باید آن را با هوای فشرده تست نمود یا به این روش که دهانه دستکش را بسته و به سمت انگشتان لوله کرده تا هوای فشرده در دستکش جمع شود تا  اگر روزنه ای  وجود دارد مشخص شود، ضمنا به تاریخ انقضاء باید توجه داشت . آستین های عایق هم باید بطور کامل بازبینی گردد.

اقدام هجدهم

دستکش عایق باید در کاور مخصوص نگهداری شده و هربارقبل از بکارگیری بوسیله دستگاه تست دستکش تست شود.

تمام وسایل لاستیکی ، مثل پتوی عایق باید بازدید بصری شود ، و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود و همچنین مورد آزمایش قرار گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو